Ronnie Wood opäť rakovina pľúc
Ronnie Wood opäť rakovina pľúc. Photo by Raph_PH

Ronnie Wood zo skupiny The Rolling Stones sa v interview pre britský denník The Sun vyjadril, že počas pandémie Covid-19 bojoval už s druhou formou pľúcneho karcinómu.

O svoje chorobe hovoril súce krátko, ale otvorene: “Rakovinu som mal už dvakrát, v roku 2017 som mal nádor na pľúcach a nedávno, počas lockdownu som bojoval s malobunkovou formou.”

Malobunková forma rakoviny pľúc je síce zriedkavá, no rýchla a agresívna podoba tejto choroby, Ronniemu teda držím palce, nebude to mať jednoduché.

73-ročný rocker, ktorý je tretíkrát ženatý a spolu má šesť detí (vrátane dvojičiek, dievčatiek z roku 2016) a šesť vnúčat, povedal, že v boji s chorobou mu pomáha práca, manželka s deťmi, ako aj desaťročná abstinencia a “vloženie osudu do rúk vyššej moci”. Ak neviete, o čo ide, spýtajte sa AA.

No, má čo robiť, tento pán Wood.

Len tak, na margo a odľahčenie takejto ťažkej témy, Ronnieho aktuálna, tretia manželka, Sally, má toľko isto rokov, ako jeho dcéra z druhého manželstva, Leah. Obe sa narodili v roku 1978, čo bol zhodou okolností rok, kedy sa Ronnie rozvádzal s prvou manželkou. Takto odzadu to znie ako final countdown. A to som to chcel odľahčiť.