Metalový Judáš, Rob Halford, sa priznal, že sa raz pokúsil zviesť Paula Di’Anna (pôvodný spevák Iron Maiden), keď Iron Maiden predskakovali Judas Priest v roku 1980 na turné British Steel.

Turné British Steel bolo plné napätia po tom, čo spevák Maiden Di’Anno v novinách vyhlásil, že jeho kapela “každý večer odpáli Judas Priest z pódia”, čo viedlo k tomu, že Judas Priest sa na Iron Maiden takmer vykašlali a na turné ich nezobrali. Našťastie, len takmer. Za vyhodenie Maidenu bol iba vtedajší gitarista K. K. Downing a ostatní ho prehlasovali, takže Iron Maiden nakoniec s Judášmi túroval.

Vo svojich pripravovaných memoároch “Confess: The Autobiography” Rob Halford napísal: “Na tom turné sme sa s Maidenom veľmi nekamarátili, ale možno som Di’Annovu poznámku, že odpáli JUdas Priest z pódia, zobral príliš doslovne (pozn. blow po anglicky znamená aj vyfajčiť) pretože tú noc, keď sme sa spolu opili, som sa ho pokúsil zviesť! Išli sme do mojej izby, aby sme pokračovali v pití, ale ja som bol príliš mimo, aby som niečo skúsil, a on bol príliš mimo, aby vôbec vedel, čo som chcel skúsiť. … a myslím, že to tak bolo určite lepšie.”

V roku 2018 si K. K. Downing na celú nešťastnú situáciu zaspomínal: “V jedných hudobných novinách som čítal, že povedali niečo ako ‘Áno, odpálime Priest’ alebo niečo také. A ja som si povedal: ‘Čo je to za sračky? … Prečo by sme mali zobrať Iron Maiden na turné, ak takto kazia atmosféru ešte predtým, ako sme sa s nimi vôbec stretli, nieto ešte, aby sme spolu odohrali koncert?”

Kapely spolu na turné išli, no Downing skonštatoval: “Neodpálili Judas Priest, ani náhodou. My sme boli v tom čase už etablovaní a títo chalani sa len dostávali nahor … Ale na turné nebola dobrá atmosféra, a mne sa to nepáčilo.”

Downing tiež spomenul, že Di’Anna stretol o mnoho rokov neskôr, asi v roku 1995, a on mu sa mu ospravedlnil. Povedal: “Čau, K.K., sorry, mrzí ma tá poznámka v novinách.”

Takže vojnové sekery asi zakopané, hoci Halford sa nakoniec Di’Annovi do nohavíc nedostal.