Známy “objemný” rocker, vlastným menom Marvin Lee Aday, zomrel včera v noci vo veku 74 rokov v kruhu svojej rodiny. Príčina smrti nebola zverejnená.

Meat Loaf sa narodil 27. septembra 1947 v Dallase ale väčšinu života prežil v New Yorku. Od strednej školy ho bavilo divadlo, ako herec (a výborný spevák) účinkoval aj na Broadwayi v muzikáli Hair a v roku 1975 si zahral Eddieho a doktora Scotta v Rocky Horror Show.

Koncom minulého storočia (bože, to je už tak dávno) často hosťoval na VH1 v relácii The List. No nezanedbával ani hereckú kariéru, hral vo filmoch Roadie, Motorama, Crazy in Alabama, Stage Fright. Zo spajskami sa objavil v “trháku” Spice World. Objavil sa aj v niekoľkých epizódach seriálu Ghost Wars z rokov 2017-18.

Minulý rok sa o ňom rozšírili informácie, že by mal produkovať televíznu súťaž na základe jeho asi najznámejšej piesne “I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)”. Na projekte sa podieľal jednak ako výkonný producent, no mal si v ňom aj zahrať. – akúsi postavičku v pozadí, ktorá v šou ťahá za nitky.

Súťažiť mali spolu viaceré páry, cieľom bolo odhaliť, ktoré, ako dobre dokážu páry spolupracovať a ako veľmi si naozaj dôverujú – to všetko za zvukov klasických hitov, ktoré naživo v štúdiu predvádzali pôvodní umelci, spolupracujúci s Meat Loafom, ale aj nové hviezdy, keďže tie pôvodné už nie všetky žijú. Len si pripomeňme, že Meat Loafov najbližší spolupracovník, skladateľ a autor mnohých rockových balád, Jim Steinman, zomrel minulý rok na zápal pľúc.

Tak RIP, starec. Fašírky máme stále radi.