V roku 2019 udelila sarajevská mestská rada Dickinsonovi titul “čestný občan Sarajeva” ako spomienku na jeho návštevu a vystúpenie kapely na vrchole bosnianskej vojny. Primátor Abdulah Skaka pri odovzdávaní povedal: “Príchod pána Dickinsona do Sarajeva v roku 1994 bol jedným z tých momentov, vďaka ktorým sme si v Sarajeve uvedomili, že prežijeme, že mesto Sarajevo prežije, že Bosna a Hercegovina prežije.”

Frontman kapely Iron Maiden Bruce Dickinson sa teraz spojil s režisérom Sachom Gervasim, aby spoločne napísali scenár o dnes už kultovom rockovom koncerte, ktorý Dickinson odohral počas vrcholiacej blokády Sarajeva v roku 1994.

Dickinson a jeho skupina Skunkworks boli vtedy s nasadením života prepašovaní do obliehanej bosnianskej metropoly, aby uprostred vojnového chaosu odohrali koncert pre jeho obyvateľov. Táto cesta bola zachytená v dokumentárnom filme Scream for Me Sarajevo z roku 2016.

Obliehanie Sarajeva bolo najdlhším obliehaním v moderných dejinách. Trvalo 1 425 dní a vyžiadalo si viac ako 11 000 obetí. Mesto po ňom zostalo takmer úplne zničené.

Na videu vyššie Bruce s Gervasim diskutujú o projekte v podcaste Alexa Ferrariho “Next Level Soul”.