Photo by swimfinfan

Vicky Cornell, monželka zosnulého Chrisa Cornella, sa dohodla na urovnaní súdneho sporu s lekárom, o ktorom tvrdila, že spevákovi skupiny Soundgarden v rokoch predchádzajúcich jeho úmrtiu v roku 2017 nadmerne predpisoval lieky.

Aby ste si vedeli predstaviť, čo presne znamená slovíčko “nadmerne”, tak Chrisov lekár, Dr. Koblin, predpísal frontmanovi Soundgarden 940 dávok liekov proti úzkosti v období medzi septembrom 2015 a májom 2017. Jedná sa o cca 30 – 50% viac než je maximálna predpisovaná dávka. Lekár mu navyše v rovnakom období predpisoval aj oxycodone, čo je, podobne ako heroín, syntetický opioid používaný pri liečbe chronických bolestí.

Nuž, podľa pán Koblina, Chris evidentne trpel megaúzkosťou.

Podľa časopisu Rolling Stone sa vyrovnanie medzi Cornellovou rodinou a žalovaným doktorom Robertom Koblinom dosiahlo minulý mesiac.

V žalobe podanej v novembri 2018 sa tvrdilo, že Koblin Chrisovi v období od septembra 2015 do jeho smrti v máji 2017 nadmerne predpisoval liek proti úzkosti Lorazepam, pričom rocker nebol upozornený na jeho možné vedľajšie účinky vrátane zhoršenia úsudku a racionálneho myslenia, zníženej kontroly impulzov a zvýšeného rizika samovraždy.

Cornell sa obesil v hotelovej izbe v Detroite počas turné s kapelou.

Pri pitve sa v jeho tele zistila prítomnosť siedmych rozličných liekov vrátane barbiturátov a naloxonu (liek, ktorý sa používa na neutralizáciu opiátov), súdny lekár však k zistenému množstvu uviedol, že “drogy neprispeli k príčine smrti”.