James Hetfield nastupuje na liečenie
James Hetfield nastupuje na protialkoholické liečenie

Metallica dnes (27.9.2019) prostredníctvom svojho oficiálneho servera zverejnila informáciu, ktorá určite nepoteší fanúšikov na opačnej strane zemegule…

Správa od Larsa, Kirka a Roba

Je nám skutočne ľúto, že musíme našich fanúšikov a priateľov informovať o nutnosti odložiť nadchádzajúce turné po Austrálii a Novom Zélande.

Ako väčšina z vás pravdepodobne vie, náš brat, James, so svojou závislosťou bojuje so striedavým úspechom už niekoľko rokov. Aby svoju chorobu porazil, rozhodol sa opätovne nastúpiť do odvykacieho programu.

Do vašich končín sa vrátime, akonáhle to zdravotný stav a program dovolia. Budeme vás informovať, ihneď ako to bude možné.

Extrémne nás mrzí, že sme spôsobili problémy mnohým z vás, našich najvernejších fanúšikov, ktorí často cestujete na dlhé vzdialenosti, aby ste zažili naše predstavenia. Ďakujeme za pochopenie a podporu Jamesovi a ako vždy ďakujeme, že ste súčasťou našej Metallica rodiny.

Všetky zakúpené lístky na koncerty v Austrálii a na Novom Zélande, vrátane “Enhanced Experiences” a “Blact Tickets”, budú plne refundované…

Lars, Kirk a Rob informujú o zrušení austrálskeho turné, kvôli Jamesovmu nástupu na odvykačku.

A NOTE FROM LARS, KIRK, AND ROB
Sep 27, 2019
We are truly sorry to inform our fans and friends that we must postpone our upcoming tour of Australia and New Zealand.
As most of you probably know, our brother James has been struggling with addiction on and off for many years. He has now, unfortunately, had to re-enter a treatment program to work on his recovery again.
We fully intend to make our way to your part of the world as soon as health and schedule permit. We’ll let you know as soon as we can. Once again, we are devastated that we have inconvenienced so many of you, especially our most loyal fans who often travel great distances to experience our shows. We appreciate your understanding and support for James and, as always, thank you for being a part of our Metallica family.
All tickets purchased to the shows in Australia and New Zealand, including Enhanced Experiences and Black Tickets, will be fully refunded. More details on how to obtain your refund are below.

James sa z alkoholizmu už raz liečil

Pripomeňme si len, že James Hetfield sa od závislosti už v minulosti liečil. Bolo to v roku 2001, uprostred natáčania dokumentu “Some Kind Of Monster”.

V liečebni James zostal 7 mesiacov, následne sa 5 mesiacov vyhýbal verejnému koncertovaniu a zdržoval sa doma.

Keď sa v apríli 2002 vrátila Metallica do nahrávacieho štúdia, James mal povolené pracovať iba v špeciálnom režime, maximálne 4 hodiny denne, zvyšok času trávil s rodinou.

Súvisí dátum zrušenia koncertov s dátumom smrti Cliffa Burtona?

Fanúšikovi Metalliky musí nevyhnutne udrieť do očí ešte jedna vec. Metallica (alebo aspoň jej traja zvyšní členovia) oznamujú zrušenie austrálskeho turné a odchod svojho frontmana na odvykačku 27. septembra.

Presne v ten istý deň v roku 1986 zomrel pri autonehode pôvodný basgitarista Metalliky, Cliff Burton.

Môžme sa len domnievať, no je možné aj to, že Jamesove rozhodnutie nastúpiť na odvykaciu liečbu súvisí s týmto tragickým výročím