Lars Ulrich zaujímavé fakty o bubeníkovi Metalliky
Lars Ulrich. Zopár zaujímavostí o bubeníkovi skupiny Metallica

Lars Ulrich je bubeník a zakladajúci člen skupiny Metallica. Oficiálne informácie si môžete prečítať na Wikipédii, ja som sa v článku nižšie pozrel na menej známe, no o to zaujímavejšie fakty zo života tohoto dánskeho chlapíka, ktorému Cliff Burton dal prezývku “Flathead”.

Otec aj dedo Larsa Ulricha boli profesionálni tenisti

Dedko ešte v dvadsiatych rokoch a Larsov otec, Torben Ulrich, v rokoch 1960 – 1980. V roku 1977 sa Torben stal najstarším hráčom Davis Cupu v histórii, mal vtedy takmer 49 rokov.

Torben bol tiež muzikantom, hral na klarinet v jazzovej kapele a vo voľnom čase maľoval.

Celkovo bol Torben Ulrich všeumelec a čo sa Larsa týka, jablko nepadlo ďaleko od stromu.

Lars sa zúčastnil televízneho Milionára. Síce nevyhral, ale…

Ulrich si domov nakoniec odniesol 32 000 dolárov. Jednalo sa o celebritné kolo hry “Who Wants To Be A Millionaire” v roku 2001. Medzi ďalšie celebrity patril napríklad aj Gene Simmons z KISS.

Lars Ulrich súťaží v Milionárovi

Lars Ulrich je rytier

Od dňa 26. 5. 2017 sa náš bubeník môže pýšiť titulom Sir. Respektíve, pekne po dánsky, titulom Ridder. Larsa do stavu rytierskeho pasoval Frederik, korunný princ Dánsky.

Lars je vášnivý potápač

Hoci sa Ulrich nevydal v šľapajach svojho otca a deda a nevenoval sa tenisu profesionálne, šport má v jeho živote svoje miesto. Lars je fanatickým potápačom, dokonca odoberá odborné potápačské časopisy.

Manželky Larsa Ulricha

Lars bol ženatý trikrát. Prvý raz to bolo s Debbie Jones. Fotiek prvej Larsovej manželky je málo, pár sa zoznámil v roku 1988 v Anglicku a rozviedol sa v roku 1990.

Lars Ulrich a jeho prvá manželka, Debbie

Nasledovala americká lekárka Skylar H. Satenstein. S Larsom sa táto absolventka Harvardu a Columbie zosobášila v roku 1997 a rozsobášila v roku 2004. Skylar stále nosí meno Ulrich a jej biznis web si môžete pozrieť TU.

Doktorka Skylar H. Satenstein Ulrich

No a od roku 2014 je Lars Ulrich opäť šťastne ženatý so supermodelkou, Jessicou Miller. Bubeník Metalliky ani tentokrát neupustil od svojho vkusu na ženy a zasa si zobral manželku o pol hlavy vyššiu ako je on.

BTW, Larsova výška je iba 166 cm. Za bubnami je to jedno.

Lars Ulrich a jeho posledná krajšia polovička, modelka Jessica Miller

Medzi Satensteinovou a Millerovou bola v Larsovom živote ešte jedna významná žena. Connie Inge-Lise Nielsen, dánsku herečku s medzinárodným dosahom známu napríklad zo snímok “Gladiator” alebo “The Devil ‘ s Advocate” si však za manželku nevzal. Napriek tomu, majú spolu dieťa.

Deti Larsa Ulricha

Lars má z troch manželstiev celkovo 3 synov.

Bryce Thadeus Ulrich Nielsen je najmladší, pochádza zo vzťahu Ulricha s už spomínanou herečkou Connie Nielsenovou. Je to ešte veľmi mladý fešák, no podobu s otcom nezaprie.

Miles a Laine Ulrich sú synmi Larsa a Skylar, Miles sa narodil v roku 1998 a po otcovi podedil rovnaký hudobný talent, je bubeníkom v kapele My Missing Half.

Laine je o dva roky mladší a za svoj nástroj si vybral basovú gitaru.

Myles a Layne Ulrichovci, bubeník a basák

Lars Ulrich a jeho drum set

Lars momentálne tlčie do značky Tama Starclassic. Kompletné Larsove bicie si môžete pozrieť na Equipboarde.

Lars je prvým dánskym hudobníkom v americkej rockenrollovej sieni slávy.

Uviedli ho tam spolu s ostatnými spoluhráčmi zo skupiny Metallica v roku 2009. V Sieni ho vtedy privítal Flea z Red Hot Chilli Peppers.

Lars Ulrich. Najlepšie bubnové sóla