No, veru, ani náš božský Bruce už nie je žiadny mladíček.

Ako sa nedávno priznal moderátorke festivalu Download, Kylie Olsson: “Pred niekoľkými mesiacmi mi bol voperovaný nový bedrový kĺb. Do nohy mi natĺkli päť a pol centimetra titánu. Pretože behám po pódiu a skáčem a tiež po 40 rokoch šermovania bol kĺb jednoducho opotrebovaný.”

Dickinson sa priznal, že posledné turné Iron Maiden bolo preňho vyslovene bolestivé, keďže okrem bedra ho potrápila achilovka, ktorú si tesne pred odchodom na turné roztrhol. Bruce absolvoval rekonštrukciu šľachy a po troch mesiacoch už stál na pódiu a v podstate odkrivkal celú šnúru po Južnej Amerike.

Následne prišla pandémia a Bruce skončil zamknutý vo svojom byte v Paríži. V rámci tréningu behával dolu a späť na šieste poschodie a šermoval na balkóne, no bedrový kĺb ho neznesiteľne bolel. Po pár mesiacoch na ibuproféne si 63-ročný spevák povedal, že už stačilo. Vybral sa k ortopédovi, ktorý potvrdil osteoporózu bedrového kĺbu a Brucea rovno objednal na operáciu.

Frontman Iron Maiden tento svoj krok neľutuje, lebo ak maródovať, tak radšej počas karantény. Na budúci rok predsa bude táto britská heavymetalová legenda opäť koncertovať.

Teda aspoň ja v to dúfam.