Ozzy Osbourne rytierom
Na stránke Change.org prebieha petícia za povýšenie Ozzy Osbourna do stavu rytierskeho

Už ôsmy rok sa snaží istá pani Helen Maidiotis z austrálskeho Sydney, aby bol John Michael “Ozzy” Osbourne pasovaný do stavu rytierskeho. Na Change.org spustila za týmto účelom petíciu, ktorú podpísalo už vyše 19 tisíc Ozzyho fanúšikov.

Sir Ozzy, týmto ťa pasujeme za rytiera!

Ozzy síce podľa mňa nie je prototyp človeka, ktorého by kráľovná bez mihnutia oka prijala do svojich služieb, no jeho prínos pre svetový rock je neodškriepiteľný.

Tým chcem povedať, že ja som to podpísal. Pridáte sa aj vy?

Originál textu petície Helen Maidiotis nájdete na stránke Change.org.

“Vypisujem túto petíciu na podporu kampane za povýšenie pána Ozzyho Osbourna do stavu rytierskeho. Toto je tretí pokus o získanie celosvetovej podpory pre Ozzyho prostredníctvom petície. Verím, že celosvetová podpora fanúšikov bude mať obrovský vplyv na konečný výsledok nominácie. Prosím, podpíšte ešte dnes! Šírte slovo doširoka a doďaleka! Musí nás byť počuť nahlas a jasne, táto kampaň ešte neskončila!

Už 5 desaťročí pán Osbourne svojou hudbou baví svet. Neúnavne pracuje na tom, aby nám priniesol tú najlepšiu zábavu, odkedy sa v roku 1968 stal pôvodným frontmanom skupiny Black Sabbath až do súčasnosti, s výdržou jemu vlastnou, prieraznosťou a angažovanosťou v hudobnom priemysle.

Od detstva, keď vyrastal vo veľkej rodine v priemyselnom Birminghame, nikdy nezabudol na svoje korene a vždy o svojej vlasti hovorí hrdo, keď je vo Veľkej Británii býva na svojom panstve v Buckinghamshire, zúčastňuje sa bez výnimky všetkých charitatívnych organizácií, v ktorých je zaangažovaný a vždy navštevuje zranených vojakov v rehabilitačnom centre Headley Court.

(Ozzy) Získal nespočet pôct a ocenení. Ako prvý dostal hviezdu na Birminghamskom chodníku hviezd. Svoju hviezdu má tiež na hollywoodskom chodníku slávy. Buckinghamským palácom bol požiadaný o vystúpenie dvakrát, pri príležitosti Kráľovninho jubilea a pre Kráľovskú charitu. Jeho meno je symbolom zábavného priemyslu pre všetky generácie.

Jeho hudba sa hráva vo veľkých športových arénach a množstvo interpretov sa živí hraním buď cover verzií jeho hudby alebo hrajú vlastnú hudbu ovplyvnenú hudbou pána Osbourna. Mnoho hudobníkov naštartovalo svoju kariéru vďaka úspešnému hudobného festivalu, ktorý založil v 90. rokoch pod názvom Ozzfest. Ešte aj v roku 2019, vo veku 71 rokov, sa mu stále darí a plánuje nové projekty.

Preto vás dnes žiadam, spolu s tisíckami ďalších ľudí, ktorí podporovali moju kampaň počas posledných 8 rokov a podpísali predchádzajúce dve petície, aby ste zvážili povýšenie pána Osbournea a do stavu rytierskeho za jeho služby v oblasti hudby a dobročinnosti za posledných 5 desaťročí.

Ďakujem za vašu podporu,
Helen Maidiotis”