Corey Taylor takmer spieval v Anthraxe
Corey Taylor takmer spieval v Anthraxe. Photo by 5hane

Frontman kapiel Slipknot a Stone Sour Corey Taylor si vo videu nižšie zaspomínal, ako mu nahrávacia spoločnosť zabránila nahrať album s thrashovými ikonami Anthrax.

“V skutočnosti to vzniklo ako nápad kvôli akustickému koncertu, ktorý som odohral so Scottom [Ianom] a Frankie Bellom v jednom klube v New Yorku… Viem, že to bol klub, o ktorý mal Scott záujem, takže sme ho pomáhali spropagovať.”

Poznámka len tak by the way: Scott Ian takto spoluvlastní alebo spoluvlastnil niekoľko rockových barov, napríklad Retox, tiež v New Yorku.

“Tak sme tam išli, dali sme si večeru, urobili sme akustickú šou. A potom sme sa všetci len tak poflakovali a padla napoly žartovná veta: ‘Hej, nebolo by super, keby si sa pridal k Anthrax?

Všetci sme si povedali: “Hmmm. To by mohlo byť zaujímavé. Bolo to medzi Joeym a Johnom Bushom, takže všetko bolo tak trochu vo vzduchu…

Poslali mi kopu hudby, z ktorej väčšina skončila na ‘Worship Music’, našťastie, pretože tá hudba bola veľmi dobrá. Nič sme však nenahrali, pretože v deň, keď som mal letieť do Chicaga, aby som začal skúšať a nahrávať demo so Scottom a s Charliem Benantem, mi z Roadrunner zavolali, že mi to nedovolia.

Bolo to prvýkrát, čo som mal pocit, že som tak trochu zatlačený do kúta. … bol som tak zaujatý myšlienkou urobiť album Anthrax! A pamätám si, ako som musel zavolať a povedať chalanom [z Anthrax], že to nebudem môcť spraviť.”

Ale, povedze si úprimne, že šéfovia z Roadrunner sa zachovali asi najlepšie, ako sa dalo. V záujme Anthrax, Slipknot aj nás, rockových fanúšikov. Corey je, aj napriek mnohým hosťovačkám, najlepší tam, kde je, v Slipknote a v Stone Sour.