Nahráva AC/DC nový album s Brianom Johnsonom?

V máji 2015 som bol na mojom poslednom koncerte AC/DC, uprostred žírnych polí v rakúskom Zeltwegu a bol to najväčší koncert v mojom živote (návštevnosť bola okolo 110 000 platiacich divákov).

2016 – Brian prestáva koncertovať

Už pár mesiacov na to, v apríli 2016, oznámil manažment skupiny, že Brian Johnson sa z rockového kolotoča sťahuje a to pravdepodobne natrvalo, aby sa vyhol trvalej strate sluchu. Márna sláva, roky koncertovania v hlučnom prostredí sa podísali už na ušoch nejedného rockového hudobníka.

Briana na koncertoch nahradil Axl Rose, a, hoci skalní fanúšikovia AC/DC sa obávali najhoršieho, “náhradník” sa neuveriteľne snažil a všetko dopadlo na jednotku. V priebehu 2016-teho z AC/DC odišiel aj dlhoročný basák, Cliff Williams.

Briana na koncertoch plnohodnotne zastúpil Axl Rose

2018 – AC/DC prichytení pred kanadským nahrávacím štúdiom

Potom niekdy koncom v polovici roka 2018 vyplávali na povrch nejaké privátne fotky zobrazujúce Briana Johnsona a Phila Rudda pri nahrávacom štúdiu v kanadskom Vancouveri a ihneď sa začalo špekulovať, že títo dvaja chlapci v tom štúdiu neboli len náhodou (veď žijú na úplne iných kontinentoch) a že AC/DC nahrávajú novú platňu.

Kapela sa k tejto informácii nikdy oficiálne nevyjadrila, no isté svetlo do celej situácie prednedávnom vniesli členovia skupiny Terrorizer (či, po novom, Terrorizer LA).

2019 – Brian vraj opäť v štúdiu (aspoň podľa grinderov z Terrorizer)

Americkí brúsiči podladených gitár sa vraj s Brianom náhodne stretli na letisku a keď sa ho otvorene spýtali, či sa v AC/DC niečo deje, Johnson sa im priznal, že už je chorý z toho neustáleho zatajovania pravdy a že naozaj kapela chystá nový album, na ktorom bude Brian aj spievať.

Americká grindcore skupina Terrorizer potvrdzuje nahrávanie nového albumu AC/DC s Brianom Johnsonom

No, nech to už dopadne, ako dopadne, isté je, že ak z pánov nakoniec niečo vylezie, určite to bude stáť za to. Že by som si ten stotisícový Zeltweg ešte zopakoval?