AC/DC a bizóny
AC/DC a bizóny

Nie, to nie je názov nového dielu Simpsonovcov, ani novoročný záväzok Briana Johnsona.

Toto je “pomáhať a chrániť” v podmienkach divočiny. Ale poďme pekne poporiadku.

Metallikou proti pume

Ak sa pamätáte, tak prednedávnom svet obletela správa, že istá pani Dee Gallant si pri prechádzke so psom v okolí mesta Duncan (Britská Kolumbia, Kanada) všimla, že ju sleduje puma.

Pokúšala sa ju odplašiť, no puma kanaďanku aj s jej huskym z diaľky neustále sledovala.

Pani Gallantová si zachovala chladnú hlavu (alebo možno úplne stratila rozum, v tomto sa nejak neviem rozhodnúť) a nedala sa na útek, ale ako každý správny racionálne uvažujúci človek, urobila jedinú správnu vec, vytiahla mobil a celú situáciu natočila na video.

Keďže pštkanie ani mávanie rukami pumu nijak zvlášť nešokovalo, milá pani Dee si povedala, že mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne riešenie, launčla iTunes a pume pustila “Don´t Tread on Me” (Nestúp na mňa) od Metalliky.

Puma vraj vzápätí zdrhla.

Metallica Don´t Tread On Me
Metallica “Don´t Tread On Me”

Video sa ako lesný požiar šírilo sociálnymi džungľami a dostalo sa až k frontmanovi Metalliky, Jamesovi Hetfieldovi. Ten žene zavolal (pretočte video cca na 2 minúty) a aby mu verila, že je to skutočne on, pridal a aj fotku samého seba, čím pani Dee spôsobil spôsobil chvenie v slabinách.

Keď nezaberá klaksón, na radu prichádza AC/DC

Strážnici v Yellowstonskom národnom parku v Montane, USA sa nepotýkajú iba s nedisciplinovanými turistami. Do ich právomoci a povinností patrí aj ochrana a kontrola divožijúcej zveri.Keď sa policajná hliadka v parku stretne s bizónom, obvykle použije kombináciu maják + svetlá + klaksón a aj majestátne zviera radšej uhne z cesty.

Ak sa však stretnú s bizónom, ktorý je odhodlaný za každú cenu nepohnúť sa z miesta, nasadia obvykle tie najťažšie zbrane a bizónom vypečú “Hell´s Bells”. Chlapci z AC/DC vraj málokedy sklamú…

Being a deputy around West Yellowstone comes with unusual duties, including herding bison off the highway so no one gets hurt. When deputies respond to a bison on the road, they turn on lights and siren and encourage the animal to leave the road with an air horn. With a reluctant bison, they’ve been known to play AC/DC Hell’s Bells over the speakers – that usually seems to work.

Polícia vs bizón (AC/DC pomáha a chráni)
Polícia vs bizón